HALİKARNAS KOŞUSU 10K

Kayıt Ol KML Dosyasını İndir GPX Dosyasını İndir

Yarış Bilgileri

  • Birinci Kontrol Noktasına Gidiş: Bodrum Belediye Meydanı’ndan başlayan Halikarnas Koşusu Bodrum’un ünlü barlar sokağından geçerek Halikarnas plajının manzarası eşliğinde Bodrum Cruise Limanı’na ulaşıyor. Parkurumuz denizin kenarından devam ederek 4‘üncü kilometrede bulunan birinci kontrol noktasına ulaşırsınız. Bu noktaya kadar koştuğunuz parkur asfalttır. Toplam rakım kazanımız 70 metre iken rakım kaybınız 65 metredir.
  • İkinci Kontrol Noktasına Gidiş: Kontrol noktasında bulunan görevlilerin yönlendirmesiyle patikaya giriyorsunuz. 700 metre uzunluğundaki geniş bir patikadan koştuktan sonra sola doğru döneceksiniz.Bu bölümde işaretleri dikkat etmeniz önemlidir.İşaretler sizi parkurun teknik ve yokuş yukarı olan dar bir patikaya yönlendirecektir. Yaklaşık 1 kilometre yokuş yukarı çıkacağınız bu bölümde nabzınıza dikkat ediniz. Zirveye çıktığınızda sizleri Bodrum’un mükemmel manzarası bekliyor olacak. Zaman ile yarışmıyorsanız fotoğraf çekilmeyi unutmayınız. Manzaranın tadını çıkardıktan sonra Bodrum’a doğru dar bir patikadan koşarak 6.7’nci kilometredeki ikinci kontrol noktasına ulaşacaksınız.Bu noktadaki rakım kazancınız 285 metre rakım kaybınız ise 125 metre olacaktır. Bu noktada 10km koşanlar sola , 23k ve 60k sağa doğru yöneleceklerdir.
  • Finish noktasına gidiş: Kontrol noktasında sola döndükten sonra ince patikadan yokuş aşağı doğru koşacaksınız. 400 metre ince patikadan yokuş aşağı koştuktan sonra şehre ulaşmış olacaksınız. İşaretleri dikkatlice takip edip Halikarnas Plajına doğru 1.1 kilometre yokuş aşağı koşacaksınız. Deniz kenarına geldiğinizde sağa döneceksiniz ve finish çizgisini görmek için son 1 kilometrelik yolunuz kalacak. Barlar sokağından devam ederek 9.2’nci kilometredeki finish çizgisinden geçeceksiniz. Finish noktasından geçtiğinizde rakım kazancınız 310 metre rakım kaybı ise 310 metredir.
  • Yeni Normal Dönem Yarış Kurullarında uyulması gereken COVİD-19 zorunlu kuralları bulunmaktadır.

Bize Ulaşın