HERODOT KOŞUSU 23K

Kayıt Ol KML Dosyasını İndir GPX Dosyasını İndir

Yarış Bilgileri

  • Birinci Kontrol Noktasına Gidiş: Bodrum Belediye Meydanı’ndan başlayan Herodot Koşusu Bodrum’un ünlü barlar sokağından geçerek Halikarnas plajının manzarası eşliğinde Bodrum Cruise Limanı’na ulaşıyor. Parkurumuz denizin kenarından devam ederek 4‘üncü kilometrede bulunan birinci kontrol noktasına ulaşırsınız. Bu noktaya kadar koştuğunuz parkur asfalttır. Toplam rakım kazanımız 70 metre iken rakım kaybınız 65 metredir.
  • İİkinci Kontrol Noktasına Gidiş: Kontrol noktasında bulunan görevlilerin yönlendirmesiyle patikaya gidiyorsunuz. 700 metre uzunluğundaki geniş bir patikadan koştuktan sonra sola doğru dönecekseniz.Bu bölümde işaretleri dikkat etmeniz önemlidir.İşaretler sizi parkurun teknik ve yokuş yukarı olan dar bir patikaya yönlendirecektir. Yaklaşık 1 kilometre yokuş yukarı çıkacağınız bu bölümde nabzınıza dikkat ediniz. Zirveye çıktığınızda sizleri Bodrum’un mükemmel manzarası bekliyor olacak. Zaman ile yarışmıyorsanız fotoğraf çekilmeyi unutmayınız. Manzaranın tadını çıkardıktan sonra Bodrum’a doğru dar bir patikadan koşarak 6.7’nci kilometredeki ikinci kontrol noktasına ulaşacaksınız.Bu noktadaki rakım kazancınız 285 metre rakım kaybınız ise 125 metre olacaktır. Bu noktada 10km koşanlar sola , 23k ve 60k sağa doğru yöneleceklerdir.
  • Üçüncü Kontrol Noktasına Gidiş: Kontrol noktasında 10 km koşan katılımcılarımızdan ayrıldıktan sonra sağa doğru dönüş yapacaksınız. Bu bölümde işaretlemeye dikkat etmeniz önemlidir. Dar bir patikadan 900 metre inişli çıkışlı bir koşu yaptıktan sonra geniş bir patikaya çıkacaksınız. Bu geniş patikaya çıktığınızda işaretler sizi sağa doğru yönlendirecektir.13.4’üncü kilometredeki kontrol noktasına kadar bu geniş patikadan devam edeceksiniz. Jeep yolu olmasına rağmen patika yer yer taşlıklı ve dikkat edilmelidir.Koşarken size eşlik edecek olan deniz manzarasının keyfini çıkartmayı unutmayın. Üçüncü Kontrol Noktasına geldiğinizde toplam rakım kazancınız 590 metre, rakım kaybınız ise 420 metre olacak.
  • Dördüncü Kontrol Noktasına Gidiş: Kontrol noktasından 2.5 km düz koşup asfalt yola çıkacaksınız. Bu yolda 60 km koşan katılımcılarımıza beraber koşabilirsiniz.15’inci kilometreden sonra 60 km koşan katılımcılarımızla aynı parkurda koşup birlikte kontrol noktasına gideceksiniz Asfalta çıkınca görevlilerin yönlendirmesiyle yolun karşısına geçeceksiniz. Yolun kenarındaki patikayı takip ederek ralli parkuruna gireceksiniz.500 metre sonra 17’nci kilometredeki bulunan kontrol noktasına ulaşacaksınız. Bu noktaya geldiğinizde rakım kazancınız 720 metre rakım kaybınız ise 570 metre olacak.
  • Finishe gidiş: Kontrol noktasından ayrıldıktan sonra 2 kilometre geniş bir patikadan yokuş yukarı koştuktan sonra dar bir patikaya geleceksiniz. Geniş patikadan dar patikaya geçtiğinizde koşacağınız 800 metrelik kısım ikinci kontrol noktasından üçüncü kontrol noktasına giderken kullandığınız patikadır. Bu patika bittiğinde 10 kilometre koşan katılımcılarımızla ayrıldığınız noktaya geleceksiniz. Buradan düz devam ederek ince patikadan yokuş aşağı koşacaksınız. 400 metre ince patikadan yokuş aşağı koştuktan sonra şehre ulaşacaksınız. İşaretleri dikkatlice takip edip Halikarnas Plajına doğru 1.1 kilometre yokuş aşağı koşacaksınız. Deniz kenarına geldiğinizde sağa döneceksiniz ve sonra finish çizgisini görmek için son 1 kilometrelik yolunuz kalacak.Barlar sokağından devam ederek 21.8’inci kilometredeki finish çizgisinden geçeceksiniz. Finish noktasından geçtiğinizde rakım kazancınız 840 metre rakım kaybı ise 840 metredir.
  • Yeni Normal Dönem Yarış Kurullarında uyulması gereken COVİD-19 zorunlu kuralları bulunmaktadır.

Bize Ulaşın