Bodrun Ultra 23K

Kayıt Ol KML Dosyasını İndir

Parkur Bilgileri

  • Bodrum Belediyesi önünden başlayan 23 km'lik bir koşu yarışmasıdır, katılımcılar Bodrum Barlar Sokağı'ndan ilerledikten sonra tersane bölgesinden tırmanışa başlayarak Bodrum'u farklı bir panoramada izleyerek, yarışı keçi patikalarından yol alarak Yalı mevkii sahilinde tamamlar.
  • 23 Km toplam rakım kazanımı 900 metre.
  • Bodrun Ultra Maratonu 10K , 23K , 50K ve 100K olmak üzere 4 farklı etapta , Bodrum Yarımadası ve çevresinde, tarihi Leleg Yolu üzerinde koşulan bir yarıştır. Yarış rotasının yüzde 90’lık kısmı patika, yüzde 10’luk kısmı asfalttan oluşmaktadır. Parkur genellikle sert zemin üzerinde jeep yolundan geçmektedir. Bazı bölgelerinde single track mevcuttur. Bodrun Ultra Maratonu’ nun tüm etapları Bodrum Belediyesi önünden başlamaktadır ve yaklaşık 7. Km’ye kadar birlikte devam etmektedir. Halikarnas Plajı takip edilerek Bodrum Tersanesine kadar koşulacak olan ilk 3.5 km’lik bölüm asfalt yoldan oluşmaktadır. 4’üncü km’de su istasyonu bulunmaktadır. Buradan sonra patikaya girilmektedir ve koşucuların farklı açılardan Bodrum’u görebilecekleri yaklaşık 200 metre yükseklikteki tepeye doğru single trackten devam etmektedir. Bodrum Tepe ‘de kontrol görevlileri 6.5'inci km’de koşucuları karşılamaktadır ve bu noktadan sonra parkurlar ayrışmaya başlamaktadır.
  • İşaretli Leleg yolunda 1 km ilerledikten sonra sağa dönülmesi ile 23K koşucuları diğer parkur koşucularından ayrılmış olurlar ve koşu boyunca çıkacakları en yüksek noktaya ulaşmaktadırlar. ( 380m) Yol taşlıklı patika şeklindedir. 12.5'inci km Küçükpınar Mevkii’dir ve kontrol noktasıdır ve burada yiyecek ve içecek bulunmaktadır. Bu kontrol noktasından sonra parkur sağa aşağı doğru inmektedir. Bir sonraki kontrol noktası 16,5’inci km’deki Bodrum Tersane’dir ve burası aynı zamanda su istasyonudur. 23K koşucuları finale doğru sahil kenarında Kempinski Hotel yönüne ilerlerken karşı yönden gelen 50K ve 100K koşucuları ile karşılaşırlar. Koşmaktan sıkılan koşular bu hat üzerinde denize girebilir. 50K ve 100K için kontrol noktası olan Kempinski Hotel 23K parkurunun finish noktasıdır. Tebrikler…
  • Son yarışçı geliş saati(cut off) 16:00'dır.

Katılımcı Listesi

Katılımcı Sayısı : Kadın

Katılımcı Sayısı : Erkek

Ödeme Ad Soyad Takım Ülke Cinsiyet Yaş Grubu
Ali Cem Aktaş Limit Sensin 40 altı
ANIL ZINGIL 40 altı
Emin Emre Eren Akbank RedRunners 40 altı
Hilmi Mert Bireysel 50+
İbrahim Kara adidas Runners İstanbul 40-49
Mert Baydur Bireysel 40 altı
TARIK UÇAR Bireysel 40 altı
Veysel Birinci Spin Çantam 40-49
Yusuf Aslan Yok 40 altı

Bize Ulaşın