Bodrun Ultra 50K

Kayıt Ol KML Dosyasını İndir

Parkur Bilgileri

  • Bodrum Belediyesi önünden başlayan 50 km'lik ultramaraton yarışmasıdır. Katılımcılar Bodrum Barlar Sokağı'ndan başlayıp Bodrum Yarımadası'nın en bakir koylarını ziyaret edip inanılmaz Ege Denizi manzarası eşliğinde kendileri ile baş başa kalma fırsatı yakalarlar, bunun ile birlikte ülkemizin en keyifli keçi patikalarında adımlama fırsatını yakalarlar, yarışma Bodrum Belediyesi'nin önünde son bulur.
  • 51 Km toplam rakım kazanımı 2050 metre.
  • Bodrun Ultra Maratonu 10K , 23K , 50K ve 100K olmak üzere 4 farklı etapta , Bodrum Yarımadası ve çevresinde, tarihi Leleg Yolu üzerinde koşulan bir yarıştır. Yarış rotasının yüzde 90’lık kısmı patika, yüzde 10’luk kısmı asfalttan oluşmaktadır. Parkur genellikle sert zemin üzerinde jeep yolundan geçmektedir. Bazı bölgelerinde single track mevcuttur. Bodrun Ultra Maratonu’ nun tüm etapları Bodrum Belediyesi önünden başlamaktadır ve yaklaşık 7. Km’ye kadar birlikte devam etmektedir. Halikarnas Plajı takip edilerek Bodrum Tersanesine kadar koşulacak olan ilk 3.5 km’lik bölüm asfalt yoldan oluşmaktadır. 4’üncü km’de su istasyonu bulunmaktadır. Buradan sonra patikaya girilmektedir ve koşucuların farklı açılardan Bodrum’u görebilecekleri yaklaşık 200 metre yükseklikteki tepeye doğru single trackten devam etmektedir. Bodrum Tepe ‘de kontrol görevlileri 6.5'inci km’de koşucuları karşılamaktadır ve bu noktadan sonra parkurlar ayrışmaya başlamaktadır.
  • İşaretli Leleg yolunda 1 km ilerledikten sonra sola dönülmesi ile 50K ve 100K koşucuları 23K koşucularından ayrılmış olur. Bu sola dönüşle birlikte taşlı patika yola girilmektedir ve burada 1km yokuş yukarı çıkıldıktan sonra 20.6’ınci km’deki asfalt yola kadar taşlı patika devam etmektedir. Bu taşlı patika yolda 9.km olan Deve Güreşi Mevkiinde kontrol ve su istasyonu , 16.5’inci km olan Küçükpınar Mevkii’nde Kontrol Noktası / Su ve Yiyecek İstasyonu bulunmaktadır. Parkurun 20.6’ınci km’sinde asfalt yol başlamaktadır ve 500 metre asfalttan sonra tekrar patikaya girilmektedir. 22.6 ‘ıncı km 50K ve 100K koşucularının ayrıldığı noktadır. 50K parkuru için bu noktada sağa dönülür ve patika yolu takip edilerek 25.Km’de Kızılağaç Köyü’ndeki Kontrol Noktası / Su ve Yiyecek İstasyonu ‘na ulaşılır. Bu nokta ayrıca 100K koşucuları ile tekrar karşılaşılan noktadır. Bu noktadan sonra 400 m asfaltta ilerlenmektedir , 400 m ‘nin sonunda Migros Market’den sola doğru köy içine dönülür . 1km köy içinde ilerledikten sonra patika yoldan tepe çıkışı başlar. Sırt hattından devam edilir ve bu hat patika ve 500 m asfalttan oluşur. 35.km’de Kempinski Hotel’e ulaşılır ve burası Kontrol/ Su ve Yiyecek İstasyonu ve aynı zamanda 23K parkurunun finish noktasıdır. Burada finishe ulaşan ve devamında karşı yönden finishe doğru koşan 23K katılımcıları ile karşılaşabilirsiniz. Kempinski Hotel’den sahile doğru ilerlenir ve istenirse denize girip, serinleyip parkura devam edilebilir. Parkurun bu hattı deniz keyfi için birebirdir. 41,5 km’de Bodrum Tersanesine ulaşılır ve burası Kontrol Noktası / Su İstasyonu’dur ve 50 K koşucuları için son ikmal noktasıdır. Tersaneden sonra 600 metre asfalttan devam edilerek patikaya girilmektedir. Buradaki patika inişli ve çıkışlıdır. Parkurun son 2 km’si Bodrum Belediyesi’ne kadar asfalttır . Bodrum Belediyesi 50.5 Km’dedir ve parkurun finish noktasıdır. Tebrikler….
  • Son yarışçı geliş saati(cut off) 18:00'dır.

Katılımcı Listesi

Katılımcı Sayısı : Kadın

Katılımcı Sayısı : Erkek

Ödeme Ad Soyad Takım Ülke Cinsiyet Yaş Grubu
ERSİN VURAL BİREYSEL 40 altı
İsmet Ablay Bireysel 50+
Muharrem Tuna Ferdi 50+
Namık Budak Koza Dağcılık ve Spor Kulübü 50+
Pınar Duman Erdem Bireysel 40-49

Bize Ulaşın