BODRUN ULTRA 60K

Kayıt Ol KML Dosyasını İndir GPX Dosyasını İndir

Yarış Bilgileri

 • Birinci Kontrol Noktasına Gidiş: Bodrum Belediye Meydanı’ndan başlayan Bodrun Ultra 60K parkurumuz Bodrum’un ünlü barlar sokağından geçerek Halikarnas plajının manzarası eşliğinde Bodrum Cruise Limanı’na ulaşıyor. Parkurumuz denizin kenarından devam ederek 4‘üncü kilometrede bulunan birinci kontrol noktasına ulaşırsınız. Bu noktaya kadar koştuğunuz parkur asfalttır. Toplam rakım kazanımız 70 metre iken rakım kaybınız 65 metredir
 • İkinci Kontrol Noktasına Gidiş: Kontrol noktasında bulunan görevlilerin yönlendirmesiyle patikaya gidiyorsunuz. 700 metre uzunluğundaki geniş bir patikadan koştuktan sonra sola doğru dönecekseniz.Bu bölümde işaretleri dikkat etmeniz önemlidir.İşaretler sizi parkurun teknik ve yokuş yukarı olan dar bir patikaya yönlendirecektir. Yaklaşık 1 kilometre yokuş yukarı çıkacağınız bu bölümde nabzınıza dikkat ediniz. Zirveye çıktığınızda sizleri Bodrum’un mükemmel manzarası bekliyor olacak. Zaman ile yarışmıyorsanız fotoğraf çekilmeyi unutmayınız. Manzaranın tadını çıkardıktan sonra Bodrum’a doğru dar bir patikadan koşarak 6.7’nci kilometredeki ikinci kontrol noktasına ulaşacaksınız.Bu noktadaki rakım kazancınız 285 metre rakım kaybınız ise 125 metre olacaktır. Bu noktada 10km koşanlar sola , 23k ve 60k sağa doğru yöneleceklerdir.
 • Üçüncü Kontrol Noktasına Gidiş: Kontrol noktasında 10 km koşan katılımcılarımızdan ayrıldıktan sonra sağa doğru dönüş yapacaksınız. Bu bölümde işaretlemeye dikkat etmeniz önemlidir. Dar bir patikadan 900 metre inişli çıkışlı bir koşu yaptıktan sonra geniş bir patikaya çıkacaksınız. Bu geniş patikaya çıktığınızda işaretler sizi sağa doğru yönlendirecektir.13.4’üncü kilometredeki kontrol noktasına kadar bu geniş patikadan devam edeceksiniz. Jeep yolu olmasına rağmen patika yer yer taşlıklı ve dikkat edilmelidir.Koşarken size eşlik edecek olan deniz manzarasının keyfini çıkartmayı unutmayın. Üçüncü Kontrol Noktasına geldiğinizde toplam rakım kazancınız 590 metre, rakım kaybınız ise 420 metre olacaktır.
 • Dördüncü Kontrol Noktasına Gidiş: Kontrol noktasından ayrıldıktan sonra Kızılağaç köyüne doğru 1 kilometre patikadan yokuş aşağı koşacaksınız. Köyde koşacağınız toplam mesafe 1.2 km’dir. Köy içerisinde bulunan işaretlemelere ve dönüşlere dikkat ediniz. Köyden çıktıktan sonra geniş bir patikadan 21.3’üncü kilometredeki kontrol noktasına kadar koşacaksınız. Kontrol noktasına ulaştığınızda rakım kazancınız 900 metre rakım kaybınız ise 675 metredir.
 • Beşinci Kontrol Noktasına Gidiş: Kontrol noktasından sola doğru 1.5 kilometre yokuş aşağı Bodrum-Milas otoyolu kenarına kadar koşacaksınız. Otoyolun kenarına indikten sonra sağa patika yola doğru döneceksiniz. 1 kilometre sonra Bodrum Hayvan Barınağına ulaşacaksınız. Barınağının içerisinden devam ederek otoyolun kenarındaki patika yolu takip edeceksiniz. Otoyolun kenarındaki patika yolu takip ederek 30.3’üncü kilometredeki kontrol noktasına ulaşacaksınız. Bu patikada bazen yokuş aşağıya bazen de yokuş yukarı koşacaksınız. Sol tarafınızdaki Güvercinlik Koyu’nun manzarası size bu yolda eşlik edecektir. Bu noktadaki rakım kazancınız 1100 metre rakım kaybınız ise 1100 metre olacak.
 • Altıncı Kontrol Noktasına Gidiş: Kontrol noktasından çıktıktan sonra otoyolun kenarındaki patikadan 3.5 kilometre boyunca inişli çıkışlı bir yolda koşmaya başlayacaksınız. Bu inişli çıkışlı yoldan sonra sizi yaklaşık 5 kilometre yokuş yukarı çıkacağınız bir bölüm bekliyor olacak. 5 kilometrelik bu bölümde bazen koşacaksınız bazen yürüyeceksiniz. Bu tırmanışın sonrasında 1 kilometre yokuş aşağı koşarak 39.7’nci kilometrede bulunan kontrol noktasına ulaşacaksınız.Bu noktaya ulaştığınızda rakım kazancınız 1650 metre rakım kaybınız ise 1410 metredir.
 • Yedinci Kontrol Noktasına Gidiş: 500 metre asfalttan yoldan koştuktan sonra sonra sağa dönüp tekrar patika yola gireceksiniz. 7.5 kilometre inişli çıkışlı bu patikadan devam ederek 47.7’nci kilometrede bulunan kontrol noktasına kadar ulaşacaksınız. Güvercinlik Koyu bu sefer sağınızda kalacak. Güvercinlik Koyu’nun manzarasının tadını çıkartmayı unutmayın. Bu kontrol noktası aynı zamanda 4’üncü kontrol noktasıyla aynıdır. Bu noktaya ulaştığınızda rakım kazancınız 1940 metre rakım kaybınız ise 1710 metredir.
 • Sekizinci Kontrol Noktasına Gidiş: Kontrol noktasından ayrıldığınızda 4’üncü kontrol noktasına gelirken çıktığınız yokuşu bu sefer yokuş aşağı ineceksiniz. 5 kilometre yokuş aşağı koştuktan asfalt yola çıkacaksınız. Asfalt yoldan sola dönüp 600 metre asfalttan koştuktan sonra tekrar patikaya gireceksiniz. Girmiş olduğunuz bu patikada 800 metre yokuş yukarı çıkacaksınız. İşaretler sizi geniş patikaya ulaştırınca sağa döneceksiniz. Bu patikada 23 km koşan katılımcılarımızla denk gelebilirsiniz. 54’üncü kilometrenizden sonra 23 kilometre koşan katılımcılarımızla aynı parkurda koşup birlikte kontrol noktasına gideceksiniz. Asfalta çıkınca görevlilerin yönlendirmesiyle yolun karşısına doğru devam edecektir.Yolun kenarındaki patikayı takip ederek ralli parkuruna gireceksiniz. 500 metre sonra 56’ncı kilometrede bulunan kontrol noktasına ulaşacaksınız. Bu noktaya geldiğinizde rakım kazancınız 2140 metre rakım kaybınız ise 1980 metre olacak.
 • Finishe gidiş: Kontrol noktasından ayrıldıktan sonra 2 kilometre geniş bir patikadan yokuş yukarı koştuktan sonra dar bir patikaya geleceksiniz. Geniş patikadan dar patikaya geçtiğinizde koşacağınız 800 metrelik kısım ikinci kontrol noktasından üçüncü kontrol noktasına giderken kullandığınız patikadır. Bu patika bittiğinde 10 kilometre koşan katılımcılarımızla ayrıldığınız noktaya geleceksiniz. Buradan düz devam ederek ince patikadan yokuş aşağı koşacaksınız. 400 metre ince patikadan yokuş aşağı koştuktan sonra şehre ulaşacaksınız. İşaretleri dikkatlice takip edip Halikarnas Plajına doğru 1.1 kilometre yokuş aşağı koşacaksınız. Deniz kenarına geldiğinizde sağa döneceksiniz ve sonra finish çizgisini görmek için son 1 kilometrelik yolunuz kalacak.Barlar sokağından devam ederek 60.8’inci kilometredeki finish çizgisinden geçeceksiniz. Finish noktasından geçtiğinizde rakım kazancınız 2250 metre rakım kaybı ise 2250 metredir.
 • Yarışa katılım koşullarında sağlık raporu ve zorunlu malzeme bulunmaktadır. Zorunlu malzemelerimizin listesine bilgi noktası - genel bilgiler kısmından ulaşabilirsiniz.
 • Yeni Normal Dönem Yarış Kurullarında uyulması gereken COVİD-19 zorunlu kuralları bulunmaktadır.

Bize Ulaşın